The Slinex SL-10IPTHD video intercom is an all-in-one replacement for traditional DVRs. It comes with a quad, support for memory cards up to 256GB, and a built-in motion sensor. You can view the footage from connected AHD or IP surveillance cameras on a large 10" IPS touch screen. The SL-10IPTHD, with its elegant combination of glass and metal, can also serve as a beautiful decoration for your interior.
Where can I use
Features of this model
Forwarding a call to a smartphone
Appearance
The appearance of the SL line devices is impressive at first glance. They have a perfectly smooth surface and a pleasant gloss. The SL-10IPTHD model comes in three color combinations: Silver + Black, Gold + black and Silver + White, with dimensions of 304×190×24 mm.
Display
The SL-10IPTHD is fitted with an IPS display with a diagonal of 10" and an aspect ratio of 16:9, providing a screen resolution of 1024×600 pixels. The IPS screen transmits the entire RGB spectrum, has a viewing angle of up to 178°, and does not glare even in direct sunlight. The image remains bright and saturated in any light and from any angle, allowing you to view the footage in the smallest detail.
Compatibility with additional devices
The intercom also supports the connection of hardware motion sensors, providing maximum protection.
Description complète Masquer
Écran
10” IPS touch screen 16:9
Dimensions
304×190×24 mm
FONCTIONS UNIQUES
• Receiving a call using application on smartphone
• Built-in Wi-Fi
• Ethernet network connection
• Connection of IP and analog video cameras up to 2MP
• Supports doorbells with a resolution up to 2 MP
• DVR with quadrator
• 4 channels software motion detection
• Remote access to on-line video stream and stored archive
• A separate ringtone for each connected panel
EN PLUS
16 polyphonic ringtones
Caractéristiques
Résolution d'écran
1024×600 pixels
Nombre de panneaux extérieurs
2
Nombre de caméras vidéo supplémentaires
2
Mémoire
SD card, up to 256GB
Consommation électrique
AC 100-240V or DC 13.5V