The Slinex SL-10IPTHD video intercom serves as a full replacement for DVRs. It includes a quad function, supports memory cards up to 256GB, and has a built-in motion sensor. The 10" IPS touch screen displays the image from connected AHD or IP surveillance cameras. The combination of glass and metal creates an elegant design that enhances your interior decor.
Where can I use
Features of this model
Forwarding a call to a smartphone
Appearance
At first sight, the appearance of the SL line devices is impressive. The devices have a perfectly smooth surface and a pleasant gloss. The SL-10IPTHD model is available in 3 color combinations: Silver + Black, Silver + White, Gold + black. The device's dimensions are 304×190×24 mm.
Display
The SL-10IPTHD comes with a 10" IPS display with an aspect ratio of 16:9 and a resolution of 1024×600 pixels.
Compatibility with additional devices
Description complète Masquer
Écran
10” IPS touch screen 16:9
Dimensions
304×190×24 mm
FONCTIONS UNIQUES
• Receiving a call using application on smartphone
• Built-in Wi-Fi
• Ethernet network connection
• Connection of IP and analog video cameras up to 2MP
• Supports doorbells with a resolution up to 2 MP
• DVR with quadrator
• 4 channels software motion detection
• Remote access to on-line video stream and stored archive
• A separate ringtone for each connected panel
EN PLUS
16 polyphonic ringtones
Caractéristiques
Résolution d'écran
1024×600 pixels
Nombre de panneaux extérieurs
2
Nombre de caméras vidéo supplémentaires
2
Mémoire
SD card, up to 256GB
Consommation électrique
AC 100-240V or DC 13.5V