The Slinex SL-10IPTHD video intercom is a complete replacement for the DVR. There is a quad, support for memory cards up to 256GB, and a built-in motion sensor. On a large 10" IPS touch screen, you will see an image from connected AHD or IP surveillance cameras. An elegant combination of glass and metal will make the SL-10IPTD a decoration for your interior.
Where can I use
Features of this model
Forwarding a call to a smartphone
Appearance
The appearance of the SL line devices is able to impress at first glance. It has a perfectly smooth surface and a pleasant gloss.The SL-10IPTHD model is presented in three colour combinations: Silver + Black, Gold + black and Silver + White. The dimensions of the device are 304×190×24 mm.
Display
The SL-10IPTHD is equipped with an IPS display with a diagonal of 10" and an aspect ratio of 16:9. The screen resolution is 1024×600 pixels.
Compatibility with additional devices
The video intercom also supports the connection of hardware motion sensors for maximum protection.
Description complète Masquer
Écran
10” IPS touch screen 16:9
Dimensions
304×190×24 mm
FONCTIONS UNIQUES
• Receiving a call using application on smartphone
• Built-in Wi-Fi
• Ethernet network connection
• Connection of IP and analog video cameras up to 2MP
• Supports doorbells with a resolution up to 2 MP
• DVR with quadrator
• 4 channels software motion detection
• Remote access to on-line video stream and stored archive
• A separate ringtone for each connected panel
EN PLUS
16 polyphonic ringtones
Caractéristiques
Résolution d'écran
1024×600 pixels
Nombre de panneaux extérieurs
2
Nombre de caméras vidéo supplémentaires
2
Mémoire
SD card, up to 256GB
Consommation électrique
AC 100-240V or DC 13.5V